Jak se vyplétá badmintonová raketa?

Když jsme začínali s vyplétáním badmintonových raket hledali jsme tipy jak správně vyplétat rakety, jaké zásady a triky při vyplétání používat. Inspiraci a rady jsme hledali samozřejmě i v moderní studnici vědomí – na internetu. Dobrý návod aby člověk na internetu pohledal a stějně.. nejlepší je vidět to na vlastní oči. Tak jsme hledali ve videích na youtube. Z každého videa se dalo pochytit něco a tak s těmito informacemi začali s vyplétáním raket.

První rakety nebyli úplně dokonalé a časem jsme přicházali na další triky a důležité aspekty, které je nutné při vyplétání badmintonových raket dodržovat. Teď už máme napleteny desítky raket.. jak se říká, máme to v ruce.

Proč o tom teď píšeme.. našli jsme konečně krátké a přitom komplexní video s radami jak vyplétat, tak se o něj chceme podělit. I přesto, že si většina lidí nikdy sama raketu vyplétat nebude, je toto video dobré vidět, nahlídnou do kuchyňky vyplétačů a vědět co zkontrolovat když dostanete vypletenou raketu nebo na co se ptát, když raketu předáváte k vypletení. A pokud rakety vyplétáte nebo s tím chcete začít, tak v něm najdete dobré rady.

Video je v angličtině, proto tady máme překlad všech 10 tipů:

  1. Kontrola rámu a průchodek, výměna špatných průchodek
  2. Nasazení Háčka (H piece) nebo hřebínku na horní část rakety, uchycené rakety do vyplétacího stroje
  3. Nastavení napětí strun na vyplétacím stroji, napletení výpletu (5,5m) na hlavní struny (main strings), střídání napínání na obou stranách po dvou strunách
  4. Přidání kousku výpletu do místa, kde výplet hlavních strun překrývá průchod, který se budou plést později u příčných strun
  5. Dokončení pletení hlavních strun, kde poslední vinutí vede předposledními průchodkami a ukončení dvojtým uzlem
  6. Začátek pletení příčných strun (cross strings) o délce 4,5m, dvojtý uzel
  7. Zvýšení napětí strun o 10% pro příčné struny (11kg)
  8. Napnutí dvou začátečních strun současně, proplétání, správné rozložení tření při protahování výpletu
  9. Technika prostrčení výpletu do již obsazené průchodky pomocí nástrojů, prostrčení výpletu do průchodky překryté napnutým výpletem (využití nachytáného kousku výpletu z kroku 4)
  10. Dokončení pletení příčných strun, konečný uzel

Napsat komentář