Yonex BG80

Nový výplet skladem: Yonex BG80

Výplet Yonex BG80 vyniká v síle odrazu míčku (Repulsion Power). Na pocit je tvrdší  (Hard/Stiff feeling). Výplet je dlouho stabilní a dlouho vydrží úroveň napětí strun. Je výbornou volbou pro ofenzivní hráče.

Termínem Repulsion Power není přímo myšlena vyšší síla úderu, kterou míčku předáte při úderu. Jedná se o rychlost odrazu míčku od výpletu respektive vyšší elastičnost výpletu. Výplety s vyšší odrazivostí vymrští rychleji míček po té, co míček dopadne na struny. Co se týče napětí strun, tak s tímto výpletem můžete mít vyšší napětí, se kterým bude schopni míček přesněji umístit.

Dle slov vyplétače Marka Lawrence (vyplétač firmy Yonex, který jezdí po velkých badmintonových turnajích), používá výplet Yonex BG80 většina profi hráčů na okruhu. Na následujícím videu  z turnaje Yonex All England Open 2015 zpovídá Mark přední světové hráče, kterých se ptá, jaký výplet a napětí strun používají:

  • Lin Dan odpovídá, že momentálně hraje s Yonex BG80, který je vyvážený jak pro útočné údery, tak pro kontrolu míče.
  • Taufik Hidayat a Peter Gade používají vysoké napětí strun (33-35 lbs ~ 15-16 kg), Mark jich ptal proč. Odpovídají, že ve vyšším napětí cítí nejenom větší kontrolu míče, ale taky paradoxně více síly. Petr Gade říká, že častěji nechává přeplést raketu z toho důvodu, že cítí nižší napětí strun než z důvodu, že by mu prasknul výplet.
  • Mark podotýká, že na vysoké napětí strun běžný hráč většinou nemá takovou techniku, aby ho využil a častěji pak praská výplet.


Více informací o výpletu Yonex BG80 najdete na stránkách výrobce Yonex.

Více info o vyplétání raket, výpletech, které nabízíme a cenách najdete na stránce vyplétání raket.


Napsat komentář